vintage-svadba-kvetinova-vyzdoba-DrevoDed

Svadba vo vintage štýle s nádychom dreva

Rozhodli ste sa povedať si “ÁNO” a vymeniť si svadobné obrúčky, snívate o nezabudnuteľnej svadbe, na ktorú budete spolu so svadobčanmi dlho spomínať? Nastáva ten správny čas, kedy sa rozhodnúť, v akom štýle sa budú niesť svadobné prípravy. Už pri samotnom výbere priestoru je dôležité sa rozhodnúť, či vaša svadba bude pompézna, moderná či dokonca luxusná, alebo ste radšej zástancom jednoduchej a zároveň elegantnej vintage svadby. Podľa toho je potrebné uvážlivo plánovať priestor, stoly, výzdobu a doplnky na svadbu.

Ak je vašou prvou voľbou svadba vo vintage štýle, objavte s nami inšpirácie pre váš veľký deň. 

Vintage neznamená retro

Jemné romantické odtiene, čipky, bohatá kvetinová výzdoba, biele rukavičky a noblesa. To je zjednodušený pohľad na vintage svadbu. Vintage štýl zaznamenal v posledných rokoch veľký comeback v zariaďovaní domácností, záhrad no i vo svadobnom štýle. Miesto a dekorácie je potrebné vybrať dobre až do najmenších detailov, aby ste dokázali vytvoriť príjemnú a štýlovú harmóniu. Čo budete na takúto svadbu potrebovať?

Doplnky na svadbu z dreva

Originalite sa medze nekladú. Hoci s výberom priestoru a svadobných šiat vám nepomôžeme. Ale ako zladiť doplnky na svadbu, darčeky pre svadobných hostí i výzdobu z dreva s vintage štýlom, áno. A to na mnoho spôsobov. 

1. Základom vintage

sú kvety v jemných pastelových farbách. Kvetinová stena sa dá využiť na romantické fotenie a zároveň oživí priestor. 

vintage-svadba-kvetinova-vyzdoba-DrevoDed

2. Na svadobný stôl

môžete použiť obrus s ručnou výšivkou, starožitné dekorácie ako svietniky, lampáše, originálne menovky na svadbu i nápis na svadobný stôl.

3. Príjemne vyniknú

aj starožitné kufre, drevené pokladničky a ručne maľované sklenené vázy, ktoré naplníte kvetmi a sviečkami. Drevo, sklo a juta sa dajú skvelo kombinovať.

vintage-svadba-drevo-kvety-DrevoDed

4. Svadobným hosťom

sa patrí poďakovať za to, že prišli a strávili váš najkrajší deň spolu s vami. Originálnym darčekom môžu byť svadobné magnetky s vygravírovanými menami a dátumom vašej svadby.

5. Drevené výrobky

môžete využiť už na svadobnom obrade. Svadobný krížik a podnos na obrúčky z dreva podnecujú cit pre tradíciu a vidiecky štýl. Vďaka vygravírovanému motívu a nápisu vám budú pripomínať deň, kedy ste si vyslovili vzájomné “ÁNO”. 

svadobny-album-dreveny-personalizovany-5

6. Nezabudnite ukázať celému svetu

vašu spoločnú cestu pred svadbou. Ukážte im, ako vám to spolu pristane. Svadobná kniha patrí na svadbu a vaše spomienkové fotografie si v nej uchováte na veľmi dlhú dobu. Pokiaľ sa rozhodnete pre drevenú, nechajte si na ňu vygravírovať to, čo je pre vás najcennejšie. Či už je to dátum zoznámenia, svadby, alebo spoločný sľub, drevená svadobná kniha na to nikdy “nezabudne”.   

Vintage štýl rozhodne nevymyzol.

Základom každej svadby sú ale nevesta, ženích a láska, ktorú cítiť v svadobnej sále a v neposlednom rade sú to svadobčania, bez ktorých by nebola žiadna zábava.